ÖVRIGT / Diverse / Gjutjärnsspis 6694506
*
nr 669 4506
Gjutjärnsspis
Skoglund&Olson, Gefle, längd: 33
Kondition: slitage/skada
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 november 2010
kl 18:04:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/11 17:59:03
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle gjutjärnsspis skoglund&olson svensk keramik svenska keramiker
-
5071 Bordskanon
mässing, gravyr. Längd: 38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:48
-
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:19
-
5150 Flaska
mässing, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
-
4197 Hänglås
2 st, antika, järn, med nyckel. Längd: 17-20 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:21
-
4198 Hänglås
3 st, antika, med nycklar
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:22
-
4190 Hänglås
Antikt, järn. Med nyckel, Längd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
*
Gjutjärnsspis
Kondition: slitage/skada
nr 669 4506
Gjutjärnsspis
Skoglund&Olson, Gefle, längd: 33
Kondition: slitage/skada
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 november 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/11 17:59:03 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle gjutjärnsspis skoglund&olson svensk keramik svenska keramiker
-
5071 Bordskanon
mässing, gravyr. Längd: 38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:48 -
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:19 -
5150 Flaska
mässing, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
-
4197 Hänglås
2 st, antika, järn, med nyckel. Längd: 17-20 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:21 -
4198 Hänglås
3 st, antika, med nycklar
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:22 -
4190 Hänglås
Antikt, järn. Med nyckel, Längd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05